Nejnovější recenze ze sekce Zdroje

EVGA SuperNOVA 750 GA 750W 220-GA-0750-X2

EVGA SuperNOVA 750 GA 750W 220-GA-0750-X2

Přidáno: 19. prosince 2020

Zakoupeno v CZC.cz

Needed 450w psu, so i bought this one. 5/7 would buy again.

Corsair CX550F RGB 550W CP-9020225-EU

Corsair CX550F RGB 550W CP-9020225-EU

Ověřený zákazník PATRO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. prosince 2020

Zakoupeno v PATRO.cz

Výkonný a osvětlený zdroj RGB zdroj s venkovním ovládáním osvětlením s odjímatelnými kabely pro lepší manipulaci.

Přidáno: 11. prosince 2020

• stabilní výkon, vyrovnaná distribuce
  • spolehlivost
  • ticho
  • moderní kabeláž
  • výhra v loterii cena/ kvalita
  • možná hlučný start, ale jde spíš o výhodu- viz. popis
  • jinak nic

Postavil jsem desítky počítačů na zdrojích Seasonic S 12.Jejich poměr cena/výkon je stále bezkonkurenční a pořád kamarádům stavím počítače zpravidla na přesně těchto zdrojích Seasonic. Čistě proto, že je mám ozkoušené a vím, že na S12-III 520W (nebo S12II550) s 80+ bronze certifikací.

Na Seasonic S12-II jsem v roce 2014 postavil svůj první racionální build. V roce 2020 jsem Sehnal na Aukru EVGA GTX 1070 FTW, která má 2x 8pin napájecí linku pro PCIex. To jsem do té doby nezažil do té doby takový napájení vyžadovaly Titany apod. To se bavíme zhruba o roce 2016.
Vždy jsem stavěl a vždy budu počítače stavět racionálně. Tzn. i ze spolehlivých komponent z druhé ruky postavím za 20K takový stroj, co se výkonem srovná s o deset tisíc dražší novou sestavou.
Pointa je, že s tím původním Seasonicem S 12-II, jsem zažil bez nadsázky tisíce hodin hraní, kde ten zdroj živil Visheru fx 6300, gtx560ti, R9 390, RX480. Vždy tiše a spolehlivě. Akorát ma 12V/40A větvi neměl 2x 8 pinový konektor a proto jsem ho musel vyměnit právě za tento.

U Be Quiet! mě přesvědčila a ohromila kvalita zpracování skříně Puer Base 500, předtím mě jejich produkty míjely, ačkoliv jsem o nich slyšel jen to nejlepší. Troufám si říct, že čím je Fera3 mezi chladiči procesoru, tím je Be Quiet! konzistentně ve všem, co dělají.

Jde o moderní zdroj, který v moderních skříních činí modulární zdroje zbytečným luxusem. Výsledek bude stejný. Prioritní jsou ale validní technické a provozní vlastnosti. Z řady odborných testů podobně jako S12 od Seasonic i zdroje od Be Quiet vychází výborně. Jsou k dispozici měření, která řadí účinnost tohoto zdroje spíš do kategorie Silver. Nemá ji jen proto, že tuto účinnost nedokáže udržet konzistentně v závislosti na zatížení.

Ano, je pravda, že při startu nebo probuzení počítače ze spánku se zdroj na pár sekund ozve. Ventilátor se roztočí na 100%. Ale použijme rozum :) Projev tohoto zdroje je extrémně tichý nehledě na zátěž. Skříně BeQuiet! jsou zpravidla výborně odhlučněné a vybavené prachovými filtry. Každý, kdo jako já řadu let používá třeba stejný zdroj ve skříni vybavené prachovými filtry, ví, že do komponent uvnitř skříně se dostane jen nejjemnější prach, který je snadné vyfoukat pusou. A důvod, proč je tento zdroj při startu hlučný, je ten že ten zdroj ze sebe dokonce vyfouká nečistoty sám od sebe a prodlužuje tak předevšíém životnost lopžiska ventilátoru.

Pořád budu stavět na Seasonic, dokud se nezmění kvalita výroby. Ale momentálně tímto zdrojem živím R5 2600+ GTX 1070 a zdroj je i v nějvětší zátěži neslyšný. V tichosti z mojí zkušenosti překonává i o účinnostní třídu dražší Seasonicy.

Akyga Basic Series 450W AK-B1-450

Akyga Basic Series 450W AK-B1-450

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz MIMR

Přidáno: 11. prosince 2020

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• naprostá spokojenost

Reakce obchodu ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi produktu a budeme se těšit
na Vaše další nákupy.

• stabilní výkon, vyrovnaná distribuce
  • spolehlivost
  • ticho
  • design
  • moderní kabeláž- konektorů akorát
  • výhra v loterii cena/ kvalita

Fortron HYPER M 500W PPA5005900

Ověřený zákazník CZC.cz B

Přidáno: 19. listopadu 2020

Zakoupeno v CZC.cz

Dělá to co má, proti starému zdroji ho prakticky neslyším. Modulární kabeláž je super. Jeví dojem kvalitního výrobku.

Zalman MegaMax 700W ZM700-TXII

Evolveo Pulse 400W EP400PP12B

Přidáno: 9. listopadu 2020

• krátký kabel 8pinového konektoru do základní desky, musím koupit prodloužení
  • vibruje

Proti vyměněnému COSAIR CX430 mě nepříjemně překvapil krátký kabel 8pinového konektoru do základní desky. Konektor mám na základní desce nahoře, "pod stropem" case. Kabel tak provizorně vedu křížem přes MB, kolem chladiče procesoru, dokud nekoupím prodloužení.
Zdroj mi vibroval s počítačovou skříní. Pravda, skříň je starší kousek. Nechtělo se mi proto zpět do eshopu, tak jsem zdroj, záruka/nezáruka, rozebral.
Zjistil jsem, že zdroj má, dle mého soudu, velmi nešťastně umístěné jedno trafo. To je namontované na stejném plechu jako větrák a hlavně se zespodu větráku dotýká viz foto http://imgway.cz/s/H2y
To může být příčinou nadstandardních vibrací.

SilentiumPC Vero L3 Bronze 500W SPC265

SilentiumPC Vero L3 Bronze 500W SPC265

Přidáno: 19. října 2020

Zakoupeno v CZC.cz

Pro běžné PC na internet a sem tam hraní ON-Line stačí.

Akyga Basic Series 420W AK-B1-420

Chieftec Proton Series 850W BDF-850C

Chieftec Proton Series 850W BDF-850C

Přidáno: 17. října 2020

• slušný výkon
  • moderní a vyspělá technologie
  • všechny ochranné obvody k dispozici
  • Budujte kvalitu
  • dobré až velmi dobré komponenty
  • odnímatelné kabelové svazky (plně modulární)
  • Délka kabelu
  • docela tichý ventilátor