Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Zdroje

Jak vybrat zdroj?

Než si začneme vybírat zdroj, měli bychom zjistit jak je vybaven náš počítač, abychom mu přizpůsobili výkon zdroje a další jeho parametry jako počet konektorů, druh chladiče a podobně.

Rychlé odkazy
Odkazy na osvědčené výrobce: Chieftec, Silentmaxx, Zalman, Seasonic, Fortron

 

Jaký výkon zdroje?

Jde o důležitý parametr celého zdroje. Pro kancelářské PC budou stačit zdroje do 400 W  pro většinu herních sestav do 500 W a pro náročné uživatele a ty nejsilnější sestavy volíme od 600W výše.


Jaké vybrat chlazení?

Měli byste se vyhnout pasivnímu chlazení, které neobsahuje ventilátor, který se významnou mírou podílí na cirkulaci vzduchu uvnitř PC skříně. Obecně platí, že je vhodné kupovat zdroje s ventilátory o průměru 120 - 140 mm.

 

Kolik konektorů PCI-Express?

Zde je jednoduchá odpověď, do kanceláře i běžným hráčům bohatě dostačuje jeden konektor. Někdy však ani není potřeba, záleží jestli karta potřebuje přídavné napájení, pouze jste-li vlastník sestavy s dvěma grafickými kartami vyberte model s dvěma konektory.Kolik SATA a konektorů?

Pro kancelářské PC budou bohatě stačit tři konektory, pro herní čtyři a pro náročnější uživatele pět až šest.

 

Kolik molex konektorů?

Pro kancelářské PC a herní budou stačit čtyři konektory a pro náročnější uživatele pět až šest.

 

Jaký PFC filtr?

Zde jednoduchá rada vždy pokud můžeme volíme aktivní PFC filtr.

Porovnat zdroje