Fortron AX550-60APN 550W 9PA5005606_EVO

Druh zdroje
ATX
Účinnost

• , zakoupeno v Alza.cz

• Spokojen, bez problémů, výměna do středně náročného počítače. Fortron máme všude, a jsme spokojeni.
    • nic, doporučuji modulární kabely - zapojíte pouze ty, co potřebujete. Tento svazek je veliký.

Super.

spokojenost

zatím funguje bez problémů

Výkon zdroje
550 W
Druh zdroje
ATX
Účinnost

Jedná se o napájecí zdroj ATX s výkonem 550 W. Je osazen 120 mm ventilátorem a aktivním PFC (Power factor correction). Otáčky ventilátoru jsou řízeny termoregulací. Typická účinnost zdroje je vyšší než 85%. Zdroj je vybaven elektronickými obvody, chránícími zdroj v případě přetížení/zkratu výstupu.

• tichý
    • cenově fajn
    • výkonný

po roce max zatížení Reklamace přehřívá se podle mě vadný kus Reklamace bez problémů vyřízena
    bez problémů

• 2x 12V větve po 18A
    • Je tichý(Rozdíl oproti mému znatelný)
    • Součástky uvnitř zdroje
    • Nemá ochraný kroužek na svazku kabelů.. tzn. že se vodiče při manipulaci odírají o ten ohnutý plech(Vyřešil jsem jiným kroužkem z jiného zdroje)

Uplně klasický zdroj ve své cenové kategorii.
    Po otevření je zde 96procent kondenzátorů CapXon, a zbylá 4 procenta je jeden nippon chemi-con a jeden Rubycon.. těch co je nejmíň jsou ty kvalitní značky. CapXon se mezi ně nepočítá. Pak se mi dostal do rukou ten samý zdroj, ale po otevření už v sobe neměl Nippon a Rubycon.. ale Už i ty Dva nahradili OST Gold kondíkama.. ostatní opět CapXon.

Na hlučnost zdroje si nestěžuju, zatim jsem z něj nevyždímal uváděný výkon co má dodat. Přo zátěži vlažný vzduch.
    Co bych vytknul a co je katastrofa je ten ochr. kroužek kolem těch vodičů.. Pokud s vodičema manipulujete, tak se vám snadno otíraj o ten plech a může dojít k poškození izolace, ale i ke zkratování některých větví.. takže kdo tento zdroj má, doporučim zkontrolovat.

Ventilátor je řízen tepelnou regulací a je přímo napájen z PCB na termoregulátor, kterej je připláclej na chladiči a z chladiče na ventilátor nám to jde. Nějaký ochrany tam jsou.. proti zkratu a přepětí myslím.. což by bylo ok.

Zdroj doporučim, ale je třeba si to hlídat. Já třeba každý zdroj, co mi projde rukama, zkontroluju vnitřek a hlavně kvalitu a stav kondenzátorů(zda nejsou vyteklé třeba).

Super.

spokojenost

zatím funguje bez problémů

• + cena/výkon
    • + výrobce
    • + po dvou letech každodenního použivání není žadný problém
    • + takřka neslišitelný
    • - trošku horší provedení co se týče kabeláže(mohli být v síťce)

Mohu jen doporučit. Zatím žádný problém.

• , zakoupeno v Alza.cz

• - funguje bez problému, zatím (ale po tak krátké době těžko hodnotit)
    • - zvláštně hlučný, něco v něm divně klepe
    • - Fortron zabalený v igelitu, těžko poznáte, že to je fortron, kdyby vám to někdo neřekl, to je "trošku" mínus - více než barevné polepky mě ale mrzí to balení "jen v igelitu"

zatím OK.

• , zakoupeno v OK Computers

Perfektní zdroj od renomovaného výrobce.

• Tichý a výkonný!
    • Nic.

Špičkový výrobek, za pár set korun navíc lze ztišit počítač. Vhodné pro ty, kdo mají více pevných disků v PC a hlavně nepostradatelné pro uživatele, kteří připojují externí zařízení typu USB kamer, USB modemů. Maximální délka USB kabelu je 5 metrů. Navýšením výkonu zdroje je možno připojit i zařízení s délkou USB kabele více jak 10 metrů. Zdroj snese větší proudové zatížení.

• krátká kabeláž

nehodí se do skříní s umístěním zdroje pod základní deskou